Mobil Ev Cihazları

EMNİYET: ENTEGRE KAÇAK AKIM KORUMASI (RCD)

NRGkick entegre kaçak akım koruması ile (AC, DC + 6 mA) , sürekli olarak artık akım seviyesini izleyerek, diğer şarj cihazlarına kıyasla daha yüksek çalışma emniyeti sunar.

AYARLANABİLİR ŞARJ AKIMI

NRGkick, üzerindeki tuş ile şarj akımını kolayca ayarlamanıza olanak tanır. Beş farklı akım değerinden birini seçebilir, hatta akıllı telefonunuz üzerinden NRGkick uygulamasını kullanarak anlık akım değerini 1 Amper aralıklarla kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu sayede kullanılan enerji kaynağından tam olarak yararlanabilir veya şarj hızınızı ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz.

HER YERDE KULLANILABİLİR

Şarj imkanlarınızı, belirli noktalardaki şarj istasyonlarının ötesine taşıyın. NRGkick, priz olan her yerde mevcut elektrik enerjisini kullanmanızı sağlar.

KÜÇÜK BOYUTLAR

Bir şarj istasyonunu olabilecek en küçük boyutlarda sunabilmek için, elimizden gelen her şeyi yaptık. NRGkick, piyasadaki açık ara en kompakt ve taşınabilir şarj cihazıdır. Herkes için kullanım kolaylığı sözümüzü yerine getirmek için, en modern malzeme teknolojilerini kullandık.

22 KW’YA KADAR ŞARJ GÜCÜ

NRGkick, standart elektrik tesisatı altyapısı ile çalışmak için tasarlanmıştır. Prizin ve kablolamanın izin verdiği ölçüde 32A değerine kadar akım çekebilir, yani 22 kW azami şarj gücüne ulaşır. Sonuç olarak 40 kWh bataryaya sahip bir Zoe’yi, 2 saat gibi bir sürede tamamen şarj edebilir.

ENTEGRE AKIM ÖLÇÜMÜ

NRGkick, üç fazın da gerilim ve akımını devamlı olarak ölçmektedir. Akıllı telefon uygulaması tüm bu değerleri değerlendirir, izler ve kaydeder. Bu sayede mevcut şarj koşullarını tüm şeffaflığıyla izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

ENTEGRE ENERJİ ÖLÇÜMÜ

NRGkick, her bir şarj çevrimi için kullanılan enerji miktarını ölçer ve kaydeder. Ayrıca son üç işlemin enerji istatistikleri ve cihazın geçmişten bugüne tükettiği tüm enerji görüntülenebilir.

BLUETOOTH BAĞLANTISI

NRGkick, Bluetooth LE teknolojisine sahiptir ve herhangi bir akıllı telefon ile iletişim kurabilir. Uygulama üzerinden NRGkick cihazınızı uzaktan kontrol edebilir, izleme ve değerlendirme araçlarını kullanabilir, cihaz kilitleme özelliği ile kötü niyetli kişileri uzak tutabilirsiniz.

OTOMATİK ADAPTÖR TANIMA

NRGkick’i çeşitli priz tiplerine uygun adaptörler ile kullanırken, cihaz takılı olan adaptörü otomatik olarak tanır ve şarj işlemini adaptörün izin verdiği azami akım ve gerilim değerleri ile sınırlar. Böylelikle şarj zincirinin emniyeti sağlanır ve yangın, aşırı akım, aşırı gerilim vb. tehlikeler önlenir.

TRİFAZE ŞARJ

Aracınızın kabul edilebilir sürelerde şarj olması için, alternatif akım ile şarj (AC) standart 400V elektrik şebekesi üzerinde üç fazın da kullanılmasını gerektirmektedir. NRGkick şebeke üzerindeki üç fazı da kullanarak, monofaz şarj cihazlarına göre 3 kat daha hızlı şarj imkanı sunar.

HIRSIZLIĞA VE KURCALANMAYA KARŞI KORUMALI

Otomatik Tip-2 fiş kilit mekanizması, NRGkick’inizin şarj esnasında veya sonrasında çalınmasını engeller. Buna ek olarak, NRGkick sizin haricinizde birinin şarj akımını suistimale yönelik değiştirmesine karşı korumalıdır. Hatta kaynaktaki elektrik enerjisi kesilip, NRGkick yeniden başlatılsa dahi, cihaz bir önceki şarj işleminin akım ayarı ile şarja devam eder. Şarj hızının ve akım değerinin ayarlanması yalnızca NRGkick sahibinin kontrolündedir.

AKILLI TELEFON UYGULAMASI

Akıllı telefonunuza NRGkick uygulamasını indirerek, şarj cihazınıza Bluetooth ile bağlanabilir ve tüm fonksiyonlara erişebilirsiniz. Uygulama üzerinden gerilim, akım, güç ve enerji değerleri izlenebilmektedir. Ayrıca her bir şarj arasında kullanımlarınız değerlendirilerek, şarj için kullandığınız elektrik maliyeti ve mesafe bazlı ortalama tüketim değerleri hesaplanır ve gösterilir. Şarj esnasında akım değerinizi 6 A ve 32 A arasında 1’er Amper aralıklarla değiştirebilirsiniz.

TÜV ONAYLI VE CE UYUMLU

NRGkick, Avusturya’nın Styria bölgesinde geliştirilmiş ve üretilmiştir. Bağımsız denetleme kuruluşu TÜV onayına, CE sertifikasına ve Avrupa Birliği’nin tüm enerji emniyeti standartlarına sahiptir.